Sprzedaż Serwis Finansowanie

AGROTECH 2012

18 państw z całej Europy oraz USA, Kamerunu, Senegalu czy Nepalu, 500 wystawców 40 tysięcy zwiedzających, 800 modeli najnowocześniejszych maszyn i urządzeń do prac polowych, 200 modeli ciągników. Maszyny dla rolnictwa ekologicznego, punkty konsultacyjne dla rolników – to wszystko można było zobaczyć na 40 tysiącach metrów kwadratowych w halach Targów Kielce. XVI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej rozpoczęły się 12 marca i potrwały trzy dni. Równolegle odbywają się również Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.

Agrotech jest jedną z największych w Europie, a z pewnością największą w Polsce, imprezą wystawienniczą poświęcona technice rolniczej- 4 pozycja w kraju wśród wystaw o największej liczbie zwiedzających sprawia, że, ustępuje ona miejsca jedynie poznańskiej BUDMIE I FARMIE oraz pokazom lotniczym Air Show, współorganizowanym przez Targi Kielce klasyfikują je na bardzo wysokim poziomie. Co roku na tą imprezę przyjeżdża ok. 40 tys. zwiedzających - poprzednia edycja targów AGROTECH zgromadziła aż 35 tysięcy targowych gości, rolników z całego kraju i państw ościennych, kontrahentów, ekspertów zajmujących się techniką rolniczą, attache rolnych akredytowanych w Polsce oraz studentów i uczniów szkół rolniczych.

Na targach AGROTECH, jak co roku, można było obejrzeć najnowszy sprzęt i wyposażenie dla rolnictwa, m.in. wszystkie marki ciągników rolniczych dostępne na polskim rynku oraz szeroką gamę sprzętu rolniczego, prezentowane przez polskich producentów i dealerów zagranicznych koncernów. Targi były idealną okazją do zapoznania się z bogatym asortymentem sprzętu dla rolnictwa jak i przemysłu drzewnego. Na tle wystawców zagranicznych polska oferta handlowa prezentowała się bardzo dobrze i konkurencyjnie. Wystawiane były również urządzenia ogrodnicze, środki ochrony roślin, środki do produkcji rolnej i akcesoria dla rolnictwa. Popularność targom AGROTECH zapewniają światowe premiery na polskim rynku, często będące świadectwem niezwykłego postępu technologicznego, jaki w ciągu kilku ostatnich lat dokonał się w polskim rolnictwie, pełna oferta sprzętu dla rolnictwa m.in. prezentowane są wszystkie marki ciągników rolniczych dostępne w kraju, i specjalistyczny charakter wystawy, sprzyjający bezpośrednim kontaktom rolników i producentów. Nie bez powodu to właśnie podczas targów AGROTECH, co roku wręczana jest prestiżowa nagroda Maszyna Rolnicza Roku, przyznawana przez Instytut Budownictwa, Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa.

W tym roku został oddany do dyspozycji wystawców kolejny pawilon o powierzchni 4 tysięcy metrów, który został w całości zagospodarowany. W porównaniu z rokiem ubiegłym, AGROTECH 2009 był większy o ponad 25%. Targi to nie tylko pokaz maszyn, ale również forma edukacji dla rolników. Podczas trzydniowej imprezy uruchomione zostały punkty konsultacyjne, w których rolnicy mogli uzyskać informacje na temat unijnych dotacji na zakup maszyn i modernizację gospodarstw, kredytów oraz dopłat obszarowych. Porad udzielali specjaliści z Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa, Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Izby Rolniczej oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Targi AGROTECH 12 marca rozpoczęła XIV Konferencja Naukowo Techniczna pod tytułem "Rola infrastruktury i techniki rolniczej w zrównoważonym rolnictwie", poza tą imprezie towarzyszyły szeregi seminariów naukowych dotyczących Unii Europejskiej oraz odpowiedniego wykorzystania jej dóbr, wykorzystania biomasy rolniczej do celów energetycznych,

Równolegle do AGROTECHU odbyły się Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wystawa ta promuje nowoczesne techniki związane z przemysłem drzewnym. Wystawcy prezentowali nie tylko narzędzia i maszyny wykorzystywane w transporcie i obróbce drewna, ale i środki ochrony lasu przed szkodnikami, mapy oraz zaawansowane systemy informatyczne. Targi LAS-EXPO to miejsce spotkań pracowników przemysłu drzewnego i leśników – branż współpracujących ze sobą przy pozyskiwaniu i wykorzystaniu surowca drzewnego.

W tym roku imprezie towarzyszyła konferencja "Wykorzystanie maszyn wielooperacyjnych w leśnictwie" organizowaną przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Radomiu.

Na targach odbył się również konkurs fotograficzny pt. "Uchwyć Ursusa" który został zorganizowany przez Ursus sp. z o.o. Laureaci wykazali się bardzo ciekawym spojrzeniem na postawiony temat a prace spotkały się ze sporym uznaniem zwiedzających.

Mimo pogody towarzyszącej tegorocznym targom impreza zgromadziła, jak co roku, ogromne rzesze zainteresowanych najnowszymi rozwiązaniami technicznymi, Poza maszynami rolniczymi można było spotkać się również ze stoiskami dla Pań domu oraz z zabawkami dla naszych przyszłych rolników.

GALERIA

START / O FIRMIE / OFERTA / GALERIA / OKAZJE / KONTAKT