Sprzedaż Serwis Finansowanie

Demo Tour 2009 - Ksawerynów

Wola Mysłowska mała gmina powiatu łukowskiego (8,68%) rozciągająca się na obszarze 120,95 km2. Gmina typowo rolnicza, w której użytki rolne stanowią 79%, malowana całą paletą barw przez naturę, przyciąga zielenią pół, łąk i niesamowitą ciszą.

26 kwietnia 2009 r. we wsi Ksawerynów, należącej do gminy Wola Mysłowska odbyło się spotkanie Demo Tour 2009. Organizowane już po raz dziesiąty przez PIOMAR AGRO-TECH oraz CASE IH AGRICULTURE spotkanie miało na celu zaprezentowanie ciągników oraz maszyn rolniczych. W Gospodarstwie Rolnym Pana Grzegorza Kocielnika w ostatnią niedzielę kwietnia, można było nie tylko podziwiać maszyny, ale także zobaczyć jak pracują w polu.

Po uroczystym przywitaniu zgromadzonych uczestników spotkania wraz z zaproszonymi przedstawicielami władz powiatowych, gminnych i wojewódzkich przedstawiciele firmy CASE IH zaprezentowali w kilku słowach wystawiane przez siebie maszyny. A było co podziwiać. Wyjeżdżające co chwilę błyszczące czerwienią lakieru ciągniki Case IH JX nadający się do lekkich prac kultywacyjnych, użytków zielonych, oraz zbiorów specjalnych. Pięć modeli ciągników o mocy silnika 60 70 80 90 95 KM to rozwiązanie dla małych gospodarstw rolnych. Ciągnik Case IH JXU cztery jego modele o mocy od 76 do 106 KM to niezbędnik dla hodowców żywca, gospodarstw zarówno mlecznych jaki uprawnych. Przystosowanie swoimi rozmiarami sprawdzają się także w pracach na użytkach zielonych, jak i pielęgnacji upraw. CS PRO o mocy 86 – 102 KM , oponami o rozmiarach do 480/70 R38, skrzynią biegów z prędkościami do 40km/h, dwoma przełożeniami Powershift i układem, ergonomicznym wnętrzem kabiny wyposażonym w sterownik Multicontroller VI oraz klimatyzacją to ciągnik przeznaczonego do prac w najtrudniejszych warunkach w pełnym luksusie pracy. Ciągnik o maksymalnej przyczepności zapewnia minimalne uszkodzenie gleby i upraw. MAXXUM X – Line z silnikiem Diesel o mocy od 101 do 141 KM , jednostronnymi zaworami, turbodoładowaniem tworzonym z myślą o ekologii i ekonomii. Proste w obsłudze ciągniki zaspokoją potrzeby nawet tych bardzo wymagających. Najnowsza technologia ciągników CVX od 141 do 196 KM z łatwością radzą sobie na uprawach gospodarskich zapewniając jednocześnie komfort pracy. Po drodze są w stanie poruszać się z prędkością 50 km /h. Puma może nie tak drapieżna jak australijskie zwierzę, ale na pewno ceniąca przez producentów wydajność. Silnik o mocy 127 do 213 KM odpowiedni do pracy polowych, sieciowych i transportowych. Doskonały do prac wiosennych jak i jesiennych, o wysokiej wydajności. Seria Magnum z silnikami 224 do 335 KM dzięki ułatwionemu otwieraniu przepustnicy i przełączaniu biegów ułatwia prace polowe, zapewniając jednocześnie wysoki komfort jazdy. Bez wątpienia największy podziw wzbudził zaprezentowany Steiger o mocy od 394 do 548 KM olbrzym łączący w sobie najnowsze technologie z wydajnością pracy. Ciągnik przeznaczony do dużych gospodarstw, jest rekordzistą świata w 24-godzinnej orce.

Na niedzielnym spotkaniu odbył się pokaz pracy Ciągnika Steiger. Jeżdżący po polu z dużą prędkością gigant zapierał dech w piersiach, a co niektórych przyprawiał nawet o „gęsią skórkę”. To jednak nie koniec pokazów, zaraz za Steigerem na pole ruszyły inne ciągniki we współpracy z urządzeniami firmy Lemken prezentując orkę.

Maszyny rolnicze to nie jedyna atrakcje dnia. Do łez bowiem rozbawił zgromadzoną publiczność kabaret OTTO. Panowie przypomnieli wszystkim, że to już niedługo lato. Kto znał, ten śpiewał a kto umiał ten tańczył. Organizatorzy zatroszczyli się również o to aby nie zabrakło niczego dla brzucha. Grillowane kiełbaski zaraz po pokazach kusiły swoim zapachem nawet najbardziej opornych. Coś dla siebie znaleźli także najmłodsi uczestnicy Demo Tour 2009. Specjalnie dla nich rozstawiono dmuchaną zjeżdżalnię, która pomimo wiejącego wiatru cieszyła się sporym zainteresowaniem. Mali panowie wraz z tatusiami szturmem zdobyli prezentowany przez Firmę CASE IH Kombajn Axial- Flow 5088. Udoskonalona konstrukcja kombajnu z pojedynczym rotorem zapewnia efektywne i sprawne zbiory upraw nasiennych. Niestety wielkim rozczarowaniem okazał się fakt, iż nie można na kombajnie pojeździć, małym zmotoryzowanym musiało wystarczyć samo patrzenie. Młode panie zajęły się sprawami bardziej kobiecymi i trzymając mamy za rękę z chęcią udawały się na wystawę kompozycji świątecznych lub też na pokazy ręcznie wykonanej biżuterii. Komu mało było wrażeń, mógł swoich sił spróbować na quadach. Na przygotowanym specjalnie miejscu, pod czujnym okiem instruktora bez można było szaleć do woli.

Na niedzielnym spotkaniu nie zabrakło także stoisk Banku BGŻ, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczych Ubezpieczeń Społecznych oddział Lublin, przedstawicieli Firm Weidemann, Lemcen, Nutrena, Steyr, wszyscy chętnie udzielili porad i odpowiedzieli na wszystkie nurtujące gospodarzy pytania.

Impreza potrwała do późnego wieczora, a biesiadowanie pod chmurką umilił zespół Akcent.

Małgorzata Zdulska

GALERIA

START / O FIRMIE / OFERTA / GALERIA / OKAZJE / KONTAKT